Usuwanie znamion jest bardzo ważną procedurą z punktu widzenia prewencji różnego rodzaju schorzeń onkologicznych, których są naprawdę bardzo poważnym zagrożeniem. Ekspozycja na promieniowanie UV, korzystanie z solariów lub też inne czynniki ryzyka mogą prowadzić do bardzo poważnych zmian nowotworowych, o wysokim potencjalne do uogólnienia i skrócenia całkowitej długości życia.
Jak wygląda procedura usuwania znamion?
Zabieg usuwania znamion nie jest niczym trudnym – trwa on dosłownie kilka minut i nie wymaga bardzo skomplikowanego podejścia. Wystarczy jedynie zorientować się dokładnie, który dermatolog lub też chirurg onkolog jest w stanie zrealizować skutecznie procedurę wycięcia zmian skórnych. Warto pamiętać o tego rodzaju rozwiązaniach i wybrać pewne skuteczne opcje terapeutyczne. Wycięcie jest postępowaniem z wyboru, jeśli występują jakiekolwiek podejrzenia odnośnie charakteru zmiany, która występuje na skórze. Szczególnie chętnie decydujemy się na dermatoskopie, jako skuteczna metodę oceny skóry. Jest to bardzo prosta kwestia. Wycięcie prowadzone jest za pomocą specjalnego cięcia, wykorzystuje się w tym celu skalpel, a cięcie prowadzi się mniej więcej do poziomu tkanki podskórnej. Na końcu zmiana skórna może być zabezpieczona za pomocą różnego rodzaju szwów.
Dziękujemy za pomoc przy artykule – https://royalderm.pl/.
Czy usuwanie znamion powoduje blizny?
Dobrze zszyte rany po wycięciu znamiona nie powinny dawać żadnych szczególnych blizn. Szczególnie istotne jest właściwe złączenie brzegów rany oraz zabezpieczenie przed zakażeniem. W ten sposób jesteśmy w stanie się zabezpieczyć przed rozwojem brzydkich blizn lub na przykład keloidów, czyli bliznowców.