Lekarze okuliści wskazują, że każdego z nas czeka starczowzroczność. Jest to problem, który pojawia się najczęściej pomiędzy czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. Pierwsze objawy to wrażenie zamazywania się przedmiotów, które znajdują się w bliskiej odległości. Przykładem mogą być duże trudności z czytaniem, ponieważ książkę lub gazetę trzeba odsuwać od siebie na coraz większą odległość.
Prezbiopia – jak się ją leczy?
Kiedy pojawia się tak zwana starczowzroczność, pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Problem ten nie powinien pojawić się u osób młodszych, w ich przypadku może być to dalekowzroczność. Prezbiopia wymaga korzystania z okularów do czytania. Warto mieć je zawsze przy sobie, ponieważ mogą przydać się w różnych sytuacjach. Można też zdecydować się na soczewki kontaktowe, które nosi się przez cały dzień, ale dzięki nim nie ma już konieczności stosowania okularów.
Zabieg chirurgiczny
Prezbiopia to powszechna wada, którą można też wyleczyć przy pomocy laserowej korekcji wzroku. W szczególności, jeżeli nie towarzyszą jej inne wady wzroku, warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie i pozbyć problemu już na zawsze. Koszty tego typu zabiegów tanieją z roku na rok. Oczywiście, lekarz powinien najpierw zakwalifikować pacjenta do tego typu zabiegu.